Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar


Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

Allah’ın selamı, bereketi, rahmeti, iyiliği üzerinize olsun değerli ziyaretçilerimiz. Allahu Teala bizleri bir erkek bir kadın olarak yarattı ve çoğalmamız için bizleri birleştirdi. Hem bize hem de Rabbimiz’e hayırlı bir evlat ve kul olması için gece gündüz demeden evlatlarımıza baktık onları doğru bir şekilde yetiştirmeye gayret ettik. Bu gayretten mahrum, bu gayrete hasret ailelerimiz var. Çocuk sahibi olamayan, çocuk hasreti çeken ailelerimiz var. Bu ailelerimiz tıbbi olarak uğraşmakta ve cennet kokulu bir evlada sahip olmak için mücadele vermekte. Onların bu mücadelesini boşa çıkarma Ya Rabbi. Biz de siz değerli anne ve babalar için manevi olarak bir fayda sağlar isek ne mutlu bizlere. Bu nedenle anne ve babaların çocuk sahibi olmaları için yapılabilecek duaları paylaşıyoruz. Yapacağınız duaları Allahu Teala izzeti dergahında kabul eylesin, buna vesile olan bizleri gelecek sevaptan mahrum bırakmasın inşallah.

  1. Allah’ım! senin rızan için yaşıyoruz sana ibadet ediyoruz ve yalnızca senden yardım bekliyoruz. Bizlere hayırlı evlat olarak yetiştirebileceğimiz bir çocuk nasip eyle. Bize vereceğin çocuğu da hayırlı bir kul eyle. Biz anne ve babaların dualarını kabul eyle Ya Rabbi.
  2.  Rabbimiz! ellerimizi açtık kapına geldik bizleri kapından boş çevirme. Bizlere bir evlat nasip eyle. Nasip edeceğin evladın da kaderini güzel eyle. Allah’ım! bizlerin kucağını boş koyma evlat hasretini bitirmemiz için yardım et.
  3. Alemlerin Rabbi Yüce Allah’ım! kurduğumuz yuvamızda eksikliğini hissettiğimiz çocuğu bizlere nasip eyle. Evlerin neşe kaynağı olan çocuklardan bizlere de bahşeyle. Biz anne ve babaların dualarını izzeti dergahında kabul eyle, yüzleri gülenlerden eyle Ya Rabbi!
  4. Allah’ım sana kulluk için yaşıyoruz, sana kulluk için çalışıyoruz, bizlere sana kulluk edecek bir evlat nasip eyle. Aile olmanın tadından bizleri mahrum bırakma. Sana dosdoğru kulluk edecek ve bizlere hayırlı olacak bir evlat ver, dualarımızı geri çevirme. Tek hüküm sahibi olan Allah’a sığınırız ve yardımını bekleriz. Amin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

751 0,387