Çocuğun Hayırlı Evlat Olması İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

Çocuğun Hayırlı Evlat Olması İçin Okunabilecek Türkçe Dualar


Çocuğun Hayırlı Evlat Olması İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

Allah’ın rahmeti, bereketi, iyiliği üzerinize olsun değerli ziyaretçilerimiz. Allah bizleri bir sınavdan geçirir ve hazırlığı yapmış olanları da mükafatlandırır. Biz de bunun bilince olan kullar olarak çalışır cennet makamı için ibadetlerimizi yaparız. Önce kendimiz cehennemden uzak olmak için çalışmalıyız sonra bize verilen eş ve çocukları da cehennemden uzak tutmak için çalışmalıyız. Çocuklarımız cenneti hak eden hayırlı kullardan olsun diye de eğitimini evde biz veririz. Evlatlarımız bizleri yaşlılığımız da koruyup kollayacak hayırlı evlatlardan olsun diye de Allah’a dua ederiz. Biz nasıl onlara bakmış ve yetiştirmişsek yaşlandığımızda da  inşallah onlar bize bakacak bizim ve Rabbimizin rızasını kazanacaktır. Böyle hayırlı evlatlar yetiştirmek için anne ve babalar olarak gecemizi gündüzümüze katar çalışırız uğraşırız. Evde verdiğimiz eğitimin iyi olmasını isteriz ki dışarı da evladımız yanlış işlere bulaşmasın, ahlakını bozmasın. Kimi zaman başarılı oluruz ama kimi zamanda hüsrana uğrar Allah’tan yardım bekleriz. Çocuğumuzu iyi yetiştirmek için çalışırken bir de manevi destek bekleriz. Bu da dua ile olur. Dualarımızda hep hayırlı evlat olsun deriz. Biz de şimdi evladınız için edebileceğiniz bir kaç duayı sizlerle paylaşıyoruz. Yapacağınız duaları Allah kabul eylesin, vesile olduğumuz için bizleri de sevabından mahrum bırakmasın inşallah.

  1. Allah’ım! evladımı büyüttüm ve bu yaşa getirdim. Hayırlı bir evlat olması için biz çalışırken senden de yardım istiyoruz bizden yardımlarını esirgeme ve evladımızı kötülerle karşılaştırma. Evladımızın kaderini güzel eyle.
  2. Rabbimiz! gözümüzden sakındığımız evladımızı doğru yola ilet. Yanlışa düşmemesi için elimizi açıp senden yardım istiyoruz. Yalnızca sana dua eder ve senden yardım bekleriz. Evlatlarımızı dara düşürme, onları şeytana uydurma, onları bize hayırlı evlat eyle.
  3. Allah’ım! bize vermiş olduğun beden bir zaman geldiğinde yardıma muhtaç hale gelecek. İşte o zaman bizleri başkasına muhtaç etme. Evlatlarımızı bizlere hayırlı ey ki biz de güzel ölümle ahirete gidelim.
  4. Alemlerin Rabbi Yüce Allah’ım! bizden bir paça olan evlatlarımızı her türlü tehlikelerden muhafaza eyle. Senin rızanı alan kullarından eyle. Ana babasına zulmeden, onları hiçe sayan ve açıkta bırakan evlatlardan eyleme.
  5. Allah’ım! bizim büyüttüğümüz evladımızı bizlere hayırlı kıl  biz de sana ibadet eden kullardan olması için senin rızan için çalışalım. Biz senin rızanı alan kullardan olması için çalışırız fakat takdir senindir hüküm senindir. Hüküm sadece Alemlerin Rabbine aittir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

831 0,525