Bebekler İçin En İyi Bebek Bezi Hangisi?

Bebekler İçin En İyi Bebek Bezi Hangisi?


Bebek Bezini Nasıl Seçerim?

Bebek bezlerini nasıl seçerim? Bebek bezlerinde neye dikkat etmem gerekir?  Annelerin en güvendiği bebek bezi hangisi? Gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Annelerin daha bebeğini kucağına almadan önce düşündüğü ve kararsız kaldığı bir konuyu konuşacağız. Annelerin bebeğime hangi bezi tercih etsem sorusuna cevap bulmaya çalışalım. Bebekler doğduğu andan itibaren beze ihtiyaç duyarlar. Modern yaşamın bir gereği artık bu çünkü çocukların naylon bezlerle altlarının bağlandığı dönemleri  unutmadık. Pişik yapan naylonlar, naylon üzerine koyulan kumaş bezler vs. Hatta daha da eskiye gidersek kumaş bezin içine koyulan toprakta bebeklerin altlarını bezlemede kullanılmıştır.

Bebeklerimiz için hangi bezleri kullanacağımıza gelirsek kullanacağımız bez doğal içeriğe sahip olmalı. Doğal içerikten kastımız mesela zeytinyağı özlü olmalı. Zeytinyağı hem yumuşak tutar hem de bebeğimizin narin tenini korur. Parfüm içeren bebek bezleri de mevcuttur. Kullanıp memnun kalanlar da vardır ama tercih her zaman doğal içeriğie sahip bezler olmalıdır. Diyelim ki bir çeşit bez kullanıyorsunuz ve daha iyi olduğunu düşündüğünüz  bir bezi kullanmak istediniz. Değiştirdiğiniz vakit mantar ya da pişik yapma ihtimali çok yüksektir. Özellikle yeni doğan bebeklerde. Yeni doğan bezlerine çok dikkat etmek gerekir. 1 yaşını geçen bebeklerde kullanılan bezler bebeği sıkmamalı. Esnek olmalı. Yeni doğanlarda daha çok hijyen ve tahriş olmama ön planda iken  1 yaşını geçen bebeklerde bezlerin esnekliği ön plandadır.

Sonuç olarak bez seçiminde dikkat edilmesi gerekenler bezin doğal içeriğe sahip olması, tahriş etmemesi ve esnek olmasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1041 1,200