Ballı Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Ballı Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?


Bal doğal bir şeker deposu olup içeriğinde mangan, kalsiyum, sodyum, bakır, potasyum, fosfor ve B vitamini gibi saçın beslenmesi için gerekli olan vitamin ve minerallerin çoğunu barındırır. Ayrıca bu içeriği sayesinde saç uçlarınızda gerekli düzeyde nemlendirir ve kırılmalara karşı korur. Balın bu özellikleri dikkate alınarak birçok bal içerikli maske hazırlanabilir.
Bal-Tarçın Maskesi: Bir yemek kaşığı balın içerisine besleyici değeri yüksek olduğundan dolayı bir çay kaşığı tarçın ekleyerek iyice karıştırın. Karışımı saçınıza kökleri temel alarak iyice uygulayın. 15 dakika bekletip ılık suyla saçınızdan arındırın ve daha sonra şampuanla yıkayın. Haftada bir kez uygulayın.
Bal-Hindistan Cevizi Yağı Maskesi: Bir yemek kaşığı bala İki yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Hem bal hem de Hindistan cevizi yağı sayesinde saçınıza yüksek oranda nem sağlayacak olan bu maskeyi saçınıza sürün ve bir buçuk saat bekletin. Daha sonra ılık suyla arındırın ve şampuanla yıkayın. Haftada bir uygulayın ancak saçlarınız çok hasarlıysa haftada iki kez kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı bulamıyorsanız saf sızma zeytin yağıda kullanabilirsiniz.
Bal-Yumurta-Hindistan Cevizi Yağı Maskesi: Bir yemek kaşığı bal, bir yumurta ve bir yemek kaşığı Hindistan cevizi karışımını saçlarınıza haftada bir kez bir saatlik bekletme süresiyle saçınıza kökten uca masaj yaparak uygularsanız bal ve yumurta besleyecek ve Hindistan cevizi yağı da balla beraber yoğun bir nem sağlayacaktır. Eğer saçlarınızın aynı zaman da daha hızlı uzamasını isterseniz birkaç diş sarımsağı ezerek eklersiniz istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
811 0,421