Bahar Akşamı Makyajının Püf Noktaları

Bahar Akşamı Makyajının Püf Noktaları


Her mevsimin kendine özgü renkleri varken bu renkleri makyajda kullanmamak olmaz. Bahar aylarında havaların ısınmasıyla birlikte makyaj için çok fazla değişik makyaj teknikleri ve renkleri kullanma imkanımız oluyor. Özellikle bahar akşamları için makyajın birkaç püf noktası var.
Yüz Makyajı: Malum bahar aylarında havalar ısınmaya başlıyor ve sıcak havada yüze ağır fondötenler uygulamak hem rahatsız edici hem de gereksiz bir uygulama oluyor. Bunun yerine daha hafif yapıda olan BB kremleri tercih edebilirsiniz. Cilt renginize göre açık ya da koyu tondaki BB kremi makyaj süngeri ya da fırçası yardımıyla cildinize uygulayın. Cildinizin fondötene göre daha hafiflemiş olduğunu fark edeceksiniz.
Kaş Makyajı: Kaşları belirginleştirmek için kaş kalemi ya da fırçadan yardım alabilirsiniz. Ancak bahar akşamı makyajı ağır bir makyaj olmayacağı için çizgi halinde net ve koyu bir kaş yapmaktan kaçının. Sadece kaş renginize uygun bir kalem veya fırçayla boşlukları doldurun. Sonrasında ise tarayıp şekillendirmeniz yeterli olacaktır.
Göz Makyajı: Gözleriniz için far seçimini açık renklerden yana kullanın. Pembe ve şeftali tonları tam bahar renkleri olduğu için göz makyajında bu renkleri kullanabilirsiniz. Hafif bir şekilde far uyguladıktan sonra siyah bir eyeliner çekebilirsiniz. Bahar akşamı olduğu için eyeliner yerinde bir tercih olacaktır. Daha sonra rimel yardımıyla kirpiklerinizi belirginleştirin.
Dudaklar: Gözlerinize şeftali ya da pembe renk kullandıysanız ruju da bu renklerden seçmek oldukça uyumlu olacaktır. Önce dudak kalemiyle dudaklarınızın etrafını çizip belirginleştirin. Daha sonra ruju dudaklarınıza uygulayın. İsterseniz aynı tonlarda hafif bir dudak parlatıcısı da kullanabilirsiniz. Fakat bunu gündüz makyajda yapmanız pek tavsiye edilmez.
Yanaklar: Son olarak yanaklarınızı da renklendirin. Elmacık kemiklerinizin altına fırça yardımıyla bronzer uygulayın. Yine pembe ve şeftali tonları bahar akşamı için ideal olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

991 0,597