Android İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü

Android İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü


Android telefon kullananların sıkça karşılaştığı bir hata olarak Android indirme bekleniyor hatası son zamanlarda birçok kişide görülmeye başladı. Bu problemin ortaya çıkmasında farklı nedenler bulunabiliyor. Arka planda başka indirme yapmaya çalıştığınız zamanlarda ve yüksek boyutlu dosyaları mobil veriden indirmek istediğinizde bu hatayı alabilirsiniz. Saydığımız iki neden dışında yine birçok farklı sebepler de vardır. Yazımızın devamında detaylara ulaşabilecek, hatanın çözümünü öğrenebileceksiniz.

Başka Bir Şey İndirmediğinizden Emin Olun

Google Play indirme bekleniyor hatası alanların birçoğu aynı anda birden fazla uygulama indirmeye çalıştığında bu hatayı almaktadırlar. Telefonda olan güncellemeler veya sizin çok daha önceden başlattığınız indirmeler size gözükmeden arka planda indirilmeye devam ederler. Eğer yeni kuracağınız uygulamanın acelesi varsa ve önceden başlattığınız indirmeleri iptal etmek istiyorsanız uygulamanız gereken bir adım bulunmaktadır.

Google Play’i açın ve menüler kısmından “Uygulamalarım ve Oyunlarım” bölümüne girin. Burada indirme yaptığınız tüm uygulama ve oyunlar karşınıza çıkacaktır. Yeni indirme başlattığınız uygulama dışındakilerin yanındaki çarpı işaretine basarak indirme bekleniyor hatasını çözebilirsiniz.

Ağ Ayarlarını Kontrol Edin

İndirme bekleniyor hatasını almanızın bir diğer sebebi de ağ ayarlarınız olabilir. Eğer ayarlardan yalnızca Wi-Fi açıkken indirmeye ayarladıysanız mobil veride düşük boyutlu uygulamaları bile indiremezsiniz. Bu yüzden indirme bekleniyor yazarak sizin bir Wi-Fi ağına bağlanmanız beklenir. Eğer indireceğiniz uygulama boyutu düşükse veya internet paketiniz varsa aşağıdaki adımı uygulayabilirsiniz.

Yine Google Play içerisinden ayarlara girerek “Uygulama indirme tercihi” bölümünde “Herhangi bir ağ üzerinden” seçeneğini işaretleyin. Artık farklı ağlarda indirmelerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Depolama Alanları

Eğer telefonunuzda yeterli depolama alanı yoksa yine indirme bekleniyor hatası almanız normal bir durum olacaktır. Telefon ayarlarından “Depolama” alanına giderek uygulama ve boyutlarını kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda boş alanınızı da burada görebilirsiniz. Eğer uygulama boyutundan biraz daha fazla yeriniz yoksa indirme başlatılmaz. O yüzden gerekli olmayan uygulama veya dosyalarınızı “Depolama” alanından silebilirsiniz.

Son çare olarak telefonu yeniden başlatmayı deneyebilir ve Google Play ön belleğini sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Fakat bu son iki yöntem başvuracağınız en son yöntemler olmalıdır.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. medet dedi ki:

    teşekkürler işe yaradı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1931 1,819