Tokat İftar Çadırları Nerede?

Tokat İftar Çadırları Nerede?


Tokat İftar Çadırları Nerede?

İftar çadırları her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce insana sıcak yemek sunacak. Ülkemizde her ilde belediyeler tarafından organize edilen iftar çadırları ramazan ayında halkımıza hizmet veriyor. Büyük şehirlerde farklı alanlarda kurulan çadırlar kimi illerde de bir noktada kuruluyor. Bu yıl Tokat’da iftar çadırları nerede? Tokat’da her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlar ramazan ayının bereketini ve manevi havasını yaşayacak. Çeşitli etkinliklerde ramazan ayı boyunca vatandaşlara keyifli anlar yaşatacak. Kurulan iftar çadırı yüzlerce kişiye sıcak yemek sunacak.

Tokat Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle; Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, iftar çadırında günlük 3 bin kişiye yemek verileceğini söyledi.

Cumhuriyet Meydanında kurulan Ramazan Sokağında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Ramazan ayı boyunca yapılacak olan etkinlikleri dile getirdi. Başkan Eroğlu, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet Meydanında Ramazan sokağını başlatmış olacaklarını ifade ederek, “Eski Tokat evlerini anımsatan 10 iş yerinde vatandaşlara çay ikramı yapılacak. Açılacak stantlarda şehre özgü ürünler tanıtılacak. Etkinlik kısmında ise 15 program yapacağız. Sanatçılar sahne alacak, meddah, Hacivat-karagöz gösterileri yer alacak. Ayrıca çocukların burada vakit geçirebilecekleri mekanlar oluşturacağız. Onlara ikramlar ve sürprizlerimiz olacak. Ramazanı sokağımızı bu hali ile hazırlamış bulunmaktayız” dedi. Ramazan’da her gün 3 bin kişilik yemek verilecek olan iftar çadırını Gaziosmanpaşa Stadyumu önüne kurduklarını ifade eden Başkan Eroğlu,”İftar çadırını daha önceden Şehitler Parkına kuruyorduk.. Kanal Tokat çalışmaları sebebi ile iftar çadırının yerini stadyumun oraya aldık. İftar yemeklerini parasını hayırseverlerimiz karşılıyor. Şuana kadar 20 günü hemşehrilerimiz karşıladı. Mahalle iftarlarımızın birisini şehrimizin merkezinde Cumhuriyet Meydanında 5 bin kişilik iftar olarak vereceğiz. İkinci olarak ta Karşıyaka Mahallesinde Çarşamba pazarının kurulduğu terde 5 bin kişilik iftar vereceğiz. Ayrıca 2 bin ihtiyaçlı aileye gıda paketi dağıtacağız. 16 davulcumuz ise mahallelerde davul çalarak vatandaşlarımızı sahura kaldıracak” diye konuştu.

Ramazan ayı boyunda Tokat halkı ramazanın ruhunu en içten yaşayacak. Belediyelerin düzenledikleri etkinliklerin geleneksel hale gelmesi de işin diğer güzel tarafı. Herkese bereketli ramazanlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

951 0,580