Düzce’de İftar Çadırları Nerede?

Düzce’de İftar Çadırları Nerede?


Düzce’de İftar Çadırları Nerede?

İftar çadırları her yıl olduğu gibi bu yılda binlerce insana sıcak yemek sunacak. Ülkemizde her ilde belediyeler tarafından organize edilen iftar çadırları ramazan ayında halkımıza hizmet veriyor. Büyük şehirlerde farklı alanlarda kurulan çadırlar kimi illerde de bir noktada kuruluyor. Aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı da yapılacak.

Düzce belediyesi her yıl geleneksel hale getirdiği iftar çadırını bu yılda halkın hizmetine sunuyor. Çadırın yanında düşük gelirli ailelere gıda paketi yardımı da yapılıyor. Mahalle muhtarlarının belirlediği düşük gelirli aileler bu gıda paketinden yararlanacak. Peki Düzce’de iftar çadırı nerede kuruldu? Düzce’de bu yıl iftar çadırı Anıt Park meydanında kuruldu. Vatandaşlar iftarlarını burada açabilecek ve 1500 kişi kapasiteye sahip olacak. Ramazan ayı boyunca 45000 kişinin faydalanması bekleniyor.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Ramazan ayı iftar ve gıda yardımı konusunda şu bilgileri verdi ve “İftar çadırını geleneksel olarak her yıl kuruyoruz. Bu çadırdan dileyen herkes yararlanabilir. Yolcu olanlar, öğrenciler, çevre halkı çadırımızda iftar açıyor. Ramazanın en büyük hikmetlerinden biri bir arada iftar sofrasında buluşmaktır. Bu manevi ve gönül bağlarımızı güçlendiriyor” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
871 1,620